Van’da Tek Öğrencili Okul: Öğretmen Evden Alıp Okula Götürüyor

Van’ın Gürpınar ilçesindeki bir okulda, sadece 8 yaşındaki Hasret Aydın eğitim görüyor. Okuldaki tek öğretmen olan Şahin Aydın, küçük kızı her gün evinden alarak okula götürüp ders veriyor.

Van’ın Gürpınar ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Dağseven Mahallesi’nin 15 hane ve 90 nüfuslu Yaşlıdal mezrasındaki 2 derslikli okulda, sadece 1 öğrenci eğitim görüyor.

1998’de inşa edilen, 22 öğrenci ile eğitim-öğretim yılına başlayan okulda, geçen yıl öğrenci sayısı 3’e düştü. Bu sene de 2 öğrencinin ortaokula başlaması ile okulda, sadece 1 öğrenci kaldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ücretli atanan öğretmen olarak Şahin Aydın, 2’nci sınıf öğrencisi Hasret Aydın’ı her gün evinden alıp, getirdiği okulda ders veriyor.

Baba Ramazan Aydın ise kızı ile yakından ilgilenen öğretmenine teşekkür etti. Aydın, “Mezradaki okulun tek öğrencisi, benim kızım. Benim toplam 4 öğrencim var. 3’ü Gürpınar ilçesindeki Yatılı Bölge Ortaokulu’na gidiyor. En küçük kızım ise mezra okulunda eğitim görüyor. Bir öğrenci için bile mezra okulumuza öğretmen atadılar. Bu da bizi mutlu ediyor. Allah, devletimize zeval vermesin” dedi.

Hasret Aydın da öğretmenini çok sevdiğini, okulu bitirince doktor olmak istediğini söyledi.

İşte tek kişilik okulda eğitim gören Hasret Aydın’nın yaşamından görüntüler ?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x