Microsoft Teams 320 Milyon Aylık Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft, Teams hizmetinin dünya çapında aylık 320 milyondan fazla aktif kullanıcı tarafından kullanıldığını duyurdu. Şirket, 30 Haziran 2024’ten sonra kullanımdan kaldırılacak olan eski klasik Teams uygulamasına kıyasla kullanıcılara daha iyi bir genel performans sunan yeni Teams uygulamalarını Ekim ayında Windows ve Mac için kullanıma sundu.

Blogda, belirli bir sayı açıklanmamasına rağmen “bu yıl on milyonlarca kişinin daha Teams’i benimsediği” belirtildi. Ayrıca, Teams mağazasından indirilebilecek 2.000’den fazla uygulamanın yanı sıra “kurumlar tarafından oluşturulan 145.000’den fazla özel iş kolu (LOB) uygulamasının” da mevcut olduğu belirtildi.

İleriye dönük olarak Teams ve Microsoft 365, 1 Kasım’da genel kullanıma sunulan Microsoft’un Copilot üretken yapay zeka asistanının kullanımını destekleyecek. Kurumsal kullanıcıların eklentiler kullanarak Copilot’un Teams’deki kullanımını genişletebilecekleri belirtiliyor: “Bir eklenti oluşturmanın güçlü bir yolu, harici verileri alabilen, bilgileri analiz edip özetleyebilen ve kullanıcıların Teams’deki Uyarlanabilir Kartlar aracılığıyla eylemler gerçekleştirmesine olanak tanıyan Teams ileti uzantılarını kullanmaktır. Geliştiriciler artık Visual Studio ve Visual Studio Code için Teams Toolkit’i kullanarak ileti uzantıları oluşturabilir. Mevcut ileti uzantıları için uygulama bildirimlerinin güncelleştirildiğinden emin olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x