İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Artık o devir kapandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen “Enstitü İstanbul İSMEK Eğitmenler Zirvesi”nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu İstanbul ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında kendisine yönelik eleştirileri soruldu.

Ekrem İmamoğlu “Sayın Cumhurbaşkanı’nın benimle ilgili bu ilgisini, bu alakasını ve bu sürekli dile getirme tutkusunu anlayabiliyorum. Çünkü kendisine ait olduğunu ve tümden kişisel olarak kendisinin yönetme hakkı olduğunu düşündüğü ve yanıldığı bir şehri, gerçek sahibine 16 milyon İstanbulluya kazandıralı 5 yıla yakın bir zaman oldu. Bu böyle devam edecek. Bu şaşkınlık, bu yanılgı hala devam ediyor ve bunu bir türlü aşamadılar” dedi.

“ARTIK O DEVİR KAPANDI”

İmamoğlu “Bu sorulara ve bu tür beni muhatap alan duygularına cevap verirsem, kampanya döneminde sadece kendisine cevap vermekle geçer günlerim. Çünkü eminim ki bu seçimdeki tek emeli, tek derdi sayın Cumhurbaşkanı’nın İstanbul’u yine kendi kişisel hakkı ve hukuku çerçevesinde ele alan cümleleri kuracak. Biz de diyoruz ki; artık o devir kapandı. Yeni bir devir açıldı. Bu devirde 16 milyon insanın şehri yönettiği bir devir. Bizi izlemeye devam etsin” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x