Analistler Bu 3 Altcoin İçin Hedefleri İşaretledi: Koşu Başlıyor!

Kripto analisti David, HOOK’tan yüzde 30’luk bir hamle bekliyor. Analist Valdrin Tahiri Türklerin sepetindeki bir altcoin için benzer bir yükseliş öngörüyor. Kripto analisti Elena R. ise ORDI’nin 70 dolara doğru yol alacağını tahmin ediyor.

HOOK fiyat tahmini: Altcoin için ufukta %30 kazanç var!

Hooked Protocol (HOOK) fiyatı, 2023 Ağustos ortasında tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,63 dolara ulaştığından beri yükselişte. Fiyat, 1,05 dolarlık önemli yatay bölgede dirençle karşılaştığı için yukarı yönlü hareket yavaştı. Ancak, 4-10 Aralık haftasında altcoin fiyatı bu direnç bölgesini (yeşil ok) başarıyla aştı. Ayrıca, son iki hafta içinde destek olarak teyit etti. Bu durum boğaların kontrolü ele geçirdiğinin bir işareti. Dahası, önümüzdeki dönemde yukarı yönlü ivmenin hızlanacağını gösteriyor.

Bu arada, haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) 50 seviyesinin hemen üzerine çıktı. Ayrıca, yukarı doğru eğim yaparak bu potansiyeli destekliyor. Bu nedenle, HOOK fiyatının 1,53 dolarlık bir sonraki önemli direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bu hedef, mevcut altcoin fiyatından %29,65’lik bir artışı temsil ediyor. Buna ilaveten 1,53 doların üzerine çıkması, uzun vadeli trendin yükselişe geçtiğini teyit edecektir.

HOOK haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, HOOK fiyatının 1,53 dolar seviyesindeki bir sonraki önemli direnç bölgesine doğru yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu görünüm, fiyatın günlük grafikte 1,05 dolarlık önemli desteğin altına düşmesi halinde geçersiz olacaktır.

AVAX fiyat tahmini: Sırada 50 dolar mı var?

Günlük zaman diliminin teknik analizi yükseliş görünümü veriyor. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. En olası sayım, AVAX’ın Eylül’de başlayan yukarı yönlü hareketin beşinci ve son dalgasında olduğunu gösteriyor. Altcoin için beşinci dalga uzadı. Ayrıca, birinci ve üçüncü dalgaların toplam uzunluğunun 0,618 katından fazlasına sahip.

AVAX yükselmeye devam ederse, bir sonraki hedef 59 dolar olacak. Bu durumda beşinci dalga birinci ve üçüncü dalgaların toplamıyla aynı uzunlukta olacak. Bu da %28’lik bir artış anlamına gelecektir. Altcoin fiyatı artış hızını korursa Aralık ayında hedefe ulaşması mümkün. Bu arada, günlük RSI bu olasılığı destekliyor. Çünkü gösterge düşüş eğilimi çizgisinden (yeşil) çıktı ve yükseliyor.

AVAX Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş AVAX fiyat tahminine rağmen, 44 doların altında bir günlük kapanış, tepenin içinde olduğu anlamına gelecektir. Böyle bir durumda AVAX fiyatının en yakın destek olan 22 dolara gerilemesi olası. Bu da altcoin için yaklaşık %50 düşüş anlamına gelecektir.

ORDI fiyat tahmini: Altcoin 2024’e nasıl giriş yapacak?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BRC-20 tokenleri son zamanlarda önemli bir ivme kazandı. Çünkü büyük tokenler bu ay boyunca büyük fiyat hareketleri sergiledi. Ayrıca, ORDI fiyatı geçtiğimiz gün % 18’in üzerinde bir artış gösterdi. Bu da piyasadaki trendin tersine döndüğünü gösteriyor. Altcoin fiyatı 67,723 dolarda reddedildiği için ralli kısa sürdü. Böylece, fiyat aralık içinde bir geri çekilmeyle karşı karşıya kaldı. O zamandan beri fiyat yatay seyrediyor. Bu da piyasada bu token için zayıf alım ve satım baskısı olduğunu gösteriyor.

ORDI fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Göreceli Güç Endeksi (RSI) grafikte keskin bir düşüş göstererek piyasadaki fiyat hareketinin azaldığını vurguluyor. Ayrıca, ortalamalar yüksek bir yükseliş yakınsaması olasılığına işaret ediyor. Bu da altcoin fiyatının önümüzdeki dönemde bir trend dönüşü yaşayacağını akla getiriyor. Boğalar fiyatı 55.536 dolar destek seviyesinin üzerinde tutarsa, ORDI fiyatı ivme kazanacaktır. Bu yüzden ORDI, önümüzdeki hafta 57.723 dolar direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak. Ayrıca, piyasa fiyatı bu seviyede tutarsa, yükselmeye devam edecek. Böylece, ay sonuna kadar 70 dolarlık üst direnç seviyesini test edecektir.

Tersine, ayılar piyasa üzerinde güç kazanırsa, boğalar ivme kaybedecektir. Bu durumda altcoin fiyat 44,575 dolar destek seviyesini test etmek için düşecektir. Ayrıca, ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederse, ORDI için daha fazla düşüş mümkün. Bu durumda önümüzdeki hafta 33.689 dolarlık alt destek seviyesi gündeme gelecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x