Trump, Biden’a küfretti: O aptal bir o. çocuğu

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024’teki başkanlık seçimi için yürüttüğü kampanya kapsamında Pensilvanya’da destekçileriyle buluştu.

ABD Başkanı Joe Biden yönetimine askeri anlamda sert eleştiriler getiren Trump, “Tırmanan bu çatışmayı körüklemek için şimdi de Avrupa’ya asker gönderiyoruz. Sahtekar Joe Biden’a yasadışı yollardan ödeme yapıldı diye tek bir Amerikalının bile hayatı tehlikeye atılmamalı.” dedi.

Konuşmasının bir bölümünde Biden’a küfür de eden Trump, “O aptal bir o. çocuğu” dedi.

Trump konuşmasında, kendisine yöneltilen suçlamaların asılsız olduğunu, esas suçlunun Biden ailesi olduğunu iddia etti. Biden ve ailesini suç örgütü olmakla itham eden Trump, Biden için, “Ahlaksız Joe Biden”, “Amerikan tarihinin en yozlaşmış başkanı” gibi söylemlerde bulundu.

Sansasyonel konuşmaların yapıldığı mitingde Trump, “Biden suç ailesini tartışmayı reddediyorlar ancak yanlış hiçbir şey yapmayan Trump’ın asılsız iddianamelerini haber yapmaktan zevk alıyorlar” dedi.

TRUMP HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Başkanlığı döneminde, “erişkin film yıldızına sus payı vermek”, “evrakta sahtecilik yapmak” gibi suçlarla itham edilen Trump’ın son olarak Florida’daki malikanesinde “gizli belgeler” bulunmuştu. Evi FBI ajansları basılarak aranan Trump, “ulusal savunma bilgilerinin kasıtlı olarak saklanması” dahil 37 suçlama yöneltilmişti.

Trump ise, hakkındaki tüm suçlamaları reddediyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x