PKK elebaşı Murat Karayılan: 14 Mayıs’ta sadece Cumhurbaşkanı değil, sistem de değişecek

Terör örgütü PKK elebaşı Murat Karayılan, altılı koalisyona bir destek daha verdi. Karayılan, “14 Mayıs’ta yalnızca Cumhurbaşkanı değil, sistem seçilecektir” dedi. Karayılan, Mustafa Karasu, Duran Kalkan ve Cemil Bayık gibi örgütün sözde yöneticileri daha önce de muhalefete destek niteliğinde açıklamalar yapmış, HDP ile işbirliğinin geliştirilmesi mesajını vermişti.

TERÖRİSTBAŞI KARAYILAN: 14 MAYIS’TA SADECE CUMHURBAŞKANI DEĞİL SİSTEM DE DEĞİŞECEK

Teröristbaşı Karayılan örgütün kanalında yaptığı açıklamada, altılı koalisyona bir destek daha verdi. Kılıçdaroğlu’nu destekledikleri anlaşılan PKK’nın sözde üst düzey yöneticisinin, “14 Mayıs’ta yalnızca Cumhurbaşkanı değil, sistem seçilecektir.” dedi.

“ALTILI MASA DAĞILMADI”

Karayılan, altılı koalisyonun güçlendiğini belirterek, “Altılı masaya operasyon çekmek istediler ama Altılı Masa dağılmadı. Muhalefetin güçlendiği belirtilebilir.” ifadelerini kullandı.

“APO’NUN ÖZGÜR OLMA VAKTİ GELMİŞTİR”

Karayılan, İmralı’da tutuklu bulunan PKK’nın sözde en üst yöneticisi Abdullah Öcalan’ın serbest kalma vaktinin geldiğini de söyledi. Karayılan, “Önder Apo’nun fiziki olarak özgür olma vakti gelmiştir. Önder Apo’nun özgürlüğü için de mücadele yürütmeliyiz ve başlatacağımız hamleler bu temelde gelişmek durumundadır.” sözlerini sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir