Nihal Olçok: Kılıçdaroğlu’ndan randevu talebinde bulunacağım

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok gündeme dair açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eski eşi Erol Olçok’u kaybeden Olçok, “FETÖ temizlenmedi, herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor. FETÖ, daha da derinleşti. Daha da derinleşerek güçlendi” diye konuştu.

‘İKTİDARLA MUKTEDİR AYNI ŞEY DEĞİL’

Halk TV’de yayınlanan Yeni Bir Sabah programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Olçok, “Türkiye’de belli başlı kurumların FETÖ’den temizlendiğini düşünmüyorum. İktidar değiştiğinde de kolay olacak bir şey değil. İktidar olmakla muktedir olmak aynı şey değil. Bunu içselleştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs seçimlerinin kazanılmasının ardından, Kılıçdaroğlu’ndan randevu talebinde bulunacağını söyleyen Olçok, FETÖ darbe girişiminden bu yana atılmayan adımları ve çözüm önerilerini sunacağını kaydetti.

‘ARTIK KİMSE 2002’DEKİ SEÇMEN DEĞİL’

Olçok, “İktidar değiştiği zaman yapılacaklarla ilgili çalışma hazırladım. Kemal Kılıçdaroğlu göreve başladığı an randevumu isteyeceğim ve yapılması gerekenleri-çözüm önerilerini dile getirip, ‘bu noktalara hiç bakılmadı şu noktalara hiç bakılmadı’ diye konuşacağım. Artık kimse 2002’deki seçmen değil. Aynı değiliz. Bu konuda bizim de bazı şeyleri görmemiz lazım” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir