Kemal Kılıçdaroğlu’ndan MHP’li Milletvekili Olcay Kılavuz’a: ‘Hesabı Sorulacak, Az Kaldı’

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaorğlu, Sinan Ateş cinayetinin faillerinden Tolgahan Demirbaş’ı evinde saklayan MHP Milletvekili Olcay Kılavuz hakkında konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı Halk TV canlı yayınında öldürülen Sinan Ateş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, gazeteci Bengü Şap Babaeker’in MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da bulunduğu evde gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş’la ilgili gözaltı tutanağını kaybolmasını hatırlatınca şu ifadeleri kullandı;

“Açıkça konuşmak lazım, ben bu iktidara güvenmiyorum. Çünkü Ankara’nın ortasında Sinan Ateş katledildi. Hiç kimsenin doğru dürüst sesi çıkmadı, iktidar sahipleri hiç konuşmadı. Saray bütün sessizliğini korudu ve korumaya devam ediyor.”

“Aileye söz verdim. Bu bizim için bir namus meselesidir dedim. Bu olay çözülünceye kadar, gerçek failler ortaya çıkarılıp tutuklanıncaya kadar, gerekli cezaları alıncaya kadar biz bu işin takipçisi olacağız.”

“Bir kişi MHP milletvekilinin evinde, teslim etmek istemiyor. Siz o sanığı hangi gerekçeyle evinizde tutuyorsunuz? Hangi gerekçeyle polise vermemek için çaba harcıyorsunuz?”

“Bunlar sorulmayacak mı, bunlar sorulacak az kaldı. Siz bir ülkeye adaleti getiremezseniz hiçbir şeyi getiremezsiniz.”

“Polislere de savcı arkadaşlara da hepsine söylüyorum: Cesaretli olun, yürekli olun. Hiç endişe etmeyin, bu olayı bütün ayrıntılarıyla yazın, davanızı açın bizler de takipçiniz olacağız ve aynı zamanda güvencesi olacağız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir