Binance’deki Bu 6 Altcoin İçin Patlayıcı Tahminler Yapıldı!

Hafta sonu Silvergate ile ilgili endişelerin neden olduğu düşüş, Bitcoin fiyatında 22,000 dolara yol açtı. Bu esnada, Raoul Pal gibi kripto analistlerinin güncel tahminleri, Bitcoin’de listelenen bu 6 altcoin için kısa vadede boğa hareketleri öneriyor.

Shiba Inu (SHIB) %30 düşüşe rağmen yükselmeye hazır görünüyor

SHIB fiyatı son günlerde birden fazla destek seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele etti. 4 Şubat’ta yıllık en yüksek seviyesi olan 0,0000157 dolara temas ettiğinden bu yana düşüyor. Düşüşten önce günlük RSI’da (yeşil çizgi) önemli bir düşüş eğilimi yaşandı ve 4 Mart’ta 0,0000107 dolara kadar geriledi. Önemli bir gelişme de SHIB fiyatın 0.0000122 dolar destek alanından kırılması. SHIB şu anda önceki uzun vadeli alçalan direnç çizgisini destek (yeşil daire) olarak doğrulamaya çalışıyor.

Başarısız olursa, teknik analist Valdrin Tahiri’ye göre bir sonraki destek olan 0,0000100 dolara düşebilir. Ancak, sıçrarsa, kartlarda 0.0000122 dolar alanının yeniden test edilmesi söz konusu.

Altı saatlik zaman diliminden elde edilen teknik analiz, SHIB fiyatının, 5 Şubat’taki yılın en yüksek seviyesinden sonra başlayan bir ABC düzeltme yapısını muhtemelen tamamladığını gösteriyor.

A:C dalgaları için 1:1 oranı, 0,0000099 dolara düşüşe yol açabilir. Bu seviyeye henüz ulaşılmamış olsa da, 0,0000108 dolar destek seviyesi, düzeltmenin tamamlanma olasılığına izin veriyor. Bu aynı zamanda RSI’da gelişen hafif yükseliş sapması ile de destekleniyor.

0,0000100 dolar yeni alıcıları çekecek seviye olabilir

Shiba Inu için en olası fiyat hareketi, bu iki seviye arasındaki C dalgasının tamamlanması ve ardından yukarı yönlü hareketin devam etmesi. Bununla birlikte, 0,0000078 dolardaki dalganın altına düşüş, yükseliş analizini geçersiz kılar ve 0,0000050 dolara doğru ek düşüşe neden olabilir.

Özetle, 0,0000100 dolara yakın bir dip oluşumu ve ardından yukarı doğru bir hareket en olası öneriyor. 0,0000078 doların altına bir düşüş, bu yükseliş tahminini geçersiz kılar. Analist bu durumda, SHIB fiyatında 0.0000050 dolara kadar düşebileceğimizi söylüyor.

Binance, bu altcoin için destek ekliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası, FTX çöküşünün hemen ardından Proof of Reserves kavramının benimsenmesine öncülük etti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, dün bu listeye 11 yeni altcoin daha eklendi. Listenin üyelerinden biri olan Enjin (ENJ), duyurunun ardından %5’in üzerinde ralliyle öne çıktı.

Enjin Coin fiyatı Binance haberiyle sıçradı

ENJ, Binance duyurusunun ardından 100 günlük EMA çizgisine denk gelen kritik destek seviyesinden 0,415 dolardan sıçradı. %7,41 oranında yükselen altcoin, yazı yazılırken kazançlarının büyük bir kısmını iade ettiği 0.4087 dolardan işlem görüyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) indikatörü de, henüz bir yükseliş geçişi gerçekleşmemiş olsa da, histogramda gözlemlendiği gibi, azalan düşüş işaretleri gösteriyor.

Yükseliş devam ederse, teknik analist Aaryamann Shrivastava’ya göre ENJ fiyatı 0,485 dolar kritik direncini test etmek ve potansiyel olarak kırmak için ivmesini sürdürebilir. Bu fiyat hareketi, yılbaşından bugüne kadarki en yüksek seviye olan 0,547 dolara doğru toparlanmasına izin verebilir.

Ancak kritik destek kaybedilirse ENJ’nin başı belaya girebilir. Bu seviyenin altında günlük bir mum çubuğu, yükseliş tezini geçersiz kılarak fiyatı 0,391 ve 0,356 dolar dip seviyelerini test etmeye zorlayacak.

Monero fiyatı fırsat bölgesinde işlem görüyor

Monero fiyatı, 14 Ocak’ta 187 dolarda yerel zirve oluşturdu ve daha yükseğe çıkmak için aynı seviyede başka bir yüksek salıncak kurdu. Boğaların başarısızlığı, ayılardan olası bir devralmanın sinyalini verdi. Bu noktadan beri, XMR %20 değer kaybetti, şu anda 149,5 dolardan işlem görüyor.

Düşüşünde, Monero fiyatı, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, birden fazla düşük dip (LL) ve daha düşük yüksek (HL) kaydetti. Bu salınım noktalarını trend çizgileri kullanarak bağlamak, düşen bir takoz formasyonu ortaya çıkarıyor. Bu kurulumun üzerinde kesin bir kırılma, genellikle önceki salınım zirvelerinin yeniden test edilmesini hedefleyen bir yükselişi tetikler.

Monero’nun durumunda, en belirgin dalgalanma, birçok satın alma işleminin muhtemelen dinlendiği 169 dolar seviyesinde. Ek olarak, 168 dolardan 170 dolara uzanan bir Adil Değer Farkının (FVG) varlığı, onu boğalar için daha iyi bir hedef haline getiriyor.

Bununla birlikte, bu etkileyici yükselişin başlaması için Monero fiyatının 153 dolar seviyesindeki direnci aşması gerekiyor. Böyle bir durumda, yatırımcılar XMR’nin %10’luk bir hareketi 179 dolara tetiklemesini bekleyebilirler. Oldukça yüksek bir yükseliş durumunda, Monero fiyatı 187 dolara temas edebilir.

Düşüş durumu

Monero fiyat kurulumu ne kadar olumlu görünse de, yatırımcılar long pozisyonlar açmak için erken bir adım atmaktan kaçınmalıdır. 143 doların altında kalan satış stopları çok önemli ve muhtemelen yükseliş başlamadan önce süpürülecek.

Alıcılar, stop loss likidite baskını sırasında kontrolü kaybederek bu direncin bir destek tabanına dönüşmesiyle sonuçlanırsa, bu durum yükseliş tezini geçersiz kılar. Böyle bir durumda, Monero fiyatı %3 düşebilir ve bir sonraki likidite havuzunu 139 dolardan etiketleyebilir.

Raoul Pal, altcoin piyasası için ‘mükemmel kurulum’u Seçti

Real Vision CEO’su Raoul Pal, yatırımcıların varlıklar veya teknolojik gelişmeler yerine dijital ulus devletler gibi kripto projelerine bakması gerektiğini düşünüyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi, yeni bir blog gönderisinde kripto ekosistemlerinin içsel ve dışsal değer üreten ağlar olduğunu söylüyor. Bitcoin (BTC) ağının, BTC’nin hükümetlerin yozlaştırıcı etkisinden arınmış bağımsız bir para sistemi olduğu ilkesi üzerine kurulduğunu savunuyor.

Pal, Ethereum (ETH) ağının, aksine, karmaşık ABD ekonomisiyle daha fazla benzerlik paylaştığını ekliyor. Blog yazında, “Bu sistemde, deflasyonist arzı olan ETH satın alarak başlayabilirsiniz, yani zaman geçtikçe daha az olacak. Bu nedenle, ‘merkez bankası’ (staking), değerin korunmasını ve düşürülmemesini sağlamak için tasarlanmış sorumlu para politikasına bağlıdır” dedi.

Pal, ETH’yi stake etmenin ABD hükümetiyle Hazine bonosu satın almaya benzediğini ve merkezi olmayan finansın (DeFi) daha riskli bankacılık sektörüne benzediğini belirtiyor. Real Vision CEO’su, Ethereum ekonomisinin karmaşıklığının zaman içinde onu Bitcoin ekonomisinden daha büyük hale getireceğini tahmin ediyor.

Altcoin ekonomilerinin ulusal ekonomilerle karşılaştırılması

Pal ayrıca XRP ve Ethereum rakibi Solana’yı (SOL) ulusal ekonomilerle karılaştırdı. XRP için seçimi, yeniliklere ayak uyduramaması nedeniyle İngiltere oldu:

  • Örneğin, XRP’yi İngiltere olarak düşünebilirsiniz: önemli ve köklü olmasına rağmen inovasyon eksikliği nedeniyle çok hızlı büyümeyen eski bir ekonomi.
  • Öte yandan Solana, para birimi ve hisse senedi piyasası çöktüğünde Asya krizinden hemen sonra Güney Kore olabilir. Altı yıl boyunca hem USD’yi hem de SPX’i geride bırakan eşsiz bir fırsattı. Ancak, zamanın testine dayanamadı. Üstün performansı devam ettiremedi. Solana’nın nasıl oynayacağını kim bilebilir?

Raoul Pal, lider altcoin projenin 2023’te paylayıcı büyüme hazır olduğunu söylüyor

Pal, 2023’te Ethereum’da son derece yükselişe geçiyor ve artık deflasyonist arzının staking mekaniğiyle birleştiğinde fiyatı çok daha yükseğe gönderecek bir arz şokuna zemin hazırladığını belirtiyor. Uzmana göre Ethereum, piyasadaki yatırımı ödüllendirmek için en iyi risk ve en kurumsal tarzda benimsenen en canlı, en derin, en geniş ekosistem olmaya devam ediyor. Ayrıca Ethereum’un altında yatan teknolojik gelişmeleri, merkezi olmayan finans uygulamaları yaratma yeteneğini ve büyüyen ağ etkilerini tartışıyor.

Raoul Pal’a göre yıl boyunca Ethereum’u öne çıkartan temel özelliklerine şu örnekleri verebiliriz:

Staking mekanizması ve Şanghay güncellemesi

Staking, çoğu insanın anlamadığı yenilikçi bir mekanizmadır. Ethereum’da kripto stake ederseniz, bir getiri elde edersiniz. Şanghay güncellemesi, likiditenin herhangi bir staker için herhangi bir zamanda mevcut olduğu anlamına gelir ve Ethereum için bir para piyasası eğrisi oluşturur. Bu, üzerine bir şeyler inşa etmek için finansal likidite sağlar veya paydaşları paralarını ellerinde tutmaya ve paylaşmaya teşvik eder. Staking mekanizması aynı zamanda Ethereum’u arzda kıt hale getiren önemli bir mekanizmadır.

Deflasyonist bir arz ve boğa piyasası

Paul’e göre, Ethereum deflasyonist bir arz aşamasında ve tüm sızdıran hisselerin yalnızca %16’sı var. %40-35’e ulaşırsa, Ethereum’u tedarikten çıkaran insanların sayısı ikiye katlanarak, yönetilemez hale gelen büyük yukarı yönlü oynaklık artışlarına yol açabilecek bir arz şoku yaratır. Bu aynı zamanda, katman ikilere sızabilecek ücretleri artırabilir, ancak onlar da daha az güvenli tüketirler. Bu, Paul’u Ethereum’da çok yükselten ilginç bir durum yaratıyor.

Ağ benimseme oyunu

Ethereum yatırım yapmanın en kolay yolu ve muhtemelen en az riske sahip olmasına rağmen, diğer projeler Ethereum’dan çok daha iyisini yapabilir. Örneğin Solana, Ethereum’dan daha iyisini yapabilen bir projedir. Bununla birlikte, Ethereum’un diğer herhangi bir token ekosisteminin ötesinde gözlemlenebilir ağ etkileri vardır.

Kullanım durumlarının sayısı, uygulamalar, cüzdan adreslerinin sayısı ve paranın hızı Ethereum’u özel kılıyor. Ağ benimseme oyunu da önemlidir ve token dikkat çekme konusunda harika bir iş çıkardı.

Fiyat tahmini

Paul, fiyat tahminleri vermekten nefret etse de, Ethereum’un 10.000 dolar civarında olmaması için hiçbir neden görmüyor, bu da mevcut fiyattan makul bir artış. Ethereum yazım sırasında bu seviyeden epey uzakta 1,500 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir