Ayşenur Arslan’ın Ankara Saldırısı Hakkındaki Sözleri Tartışma Yarattı, RTÜK Başkanı’ndan Açıklama Geldi

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili tartışma yaratan açıklamalarda bulundu.

Canlı yayında ‘Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu’ dedi. Arslan, saldırı için kullanılması planlanan aracın neden Ankara’dan çalınmadığını sorguladığı konuşmasıyla da tepki çekti. 

Ayşenur Arslan’ın açıklamaları sonrasında RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kanal ve Arslan hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu… 

Ankara Çankaya’da İçişleri Bakanlığının Kızılay binası önünde teröristler tarafından bombalı saldırı girişiminde bulunuldu. Olayda 2 terörist etkisiz hale getirilirken 2 emniyet personeli hafif yaralanmıştı.

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan’ın yaşanan olay hakkındaki açıklamaları tartışmalara neden oldu. İşte Arslan’ın açıklamaları:

“Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak bu benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara’da bunu yapmak varken neden Kayseri’de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi nedir yani?”

Ayşenur Arslan’ın bu açıklamalarından kısa bir süre sonra RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile HALK TV ve Arslan hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

İşte RTÜK Başkanı’nın açıklaması:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x